Ako sa dostať

Ako sa dostať do apartmánu Srnka, autom, vlakom, autobusom, lietadlom.

Automobilová doprava

Do Vysokých Tatier sa dá autom pohodlne dostať po diaľnici D1, ktorá spája mestá Bratislava - Trenčín - Žilina - Poprad - Košice. Pri meste Poprad, zídete z diaľnice na cestu II/534 Poprad - Starý Smokovec (exit 325 Vysoké Tatry), ktorá je považovaná za vstupnú bránu do Vysokých Tatier. Po 7,6 km uvidíte značku Národný ústav Dolný Smokovec a Vila Kollár (viď. fotografia nižšie), kde odbočíte vpravo. Prejdete železničné priecestie a po ľavej strane uvidíte budovu vily Kollár. Cestu si môžete naplánovať cez Google Maps priamo tu: Google mapa. Prípadne ak používate mobilnú aplikáciu Waze, nájdete nás tam pod názvom Vila Kollár Vysoké Tatry-Dolný Smokovec.

Železničná doprava

Východiskovým bodom vlakovej dopravy do Vysokých Tatier je železničná stanica Poprad - Tatry, ktorá je dopravným uzlom kde zastavujú všetky medzinárodné vlaky a rýchliky smerujúce do/z mesta Košice, Prahy alebo Bratislavy. Na popradskej vlakovej stanici je nástupište Tatranských elektrických železníc z kadiaľ vychádzajú električky, ktoré zabezpečujú prepravu na trati Poprad-Tatry – Starý Smokovec – Štrbské Pleso. Železničná stanica Dolný Smokovec je od apartmánu Srnka vzdialená len 100 metrov. Vlakové spoje si môžete vyhľadať na stránke Cestovný poriadok.

Autobusová doprava

Do Dolného Smokovca sa dostanete pohodlne autobusom, autobusová zastávka Vysoké Tatry, Dolný Smokovec, motorest je od nášho apartmánu vzdialená len pár metrov. Diaľkovým, alebo medzinárodným autobusom sa dostanete na autobusovú stanicu v meste Poprad, z kadiaľ následne vyrážajú autobusy do jednotlivých častí Vysokých Tatier. Autobusové spoje si môžete vyhľadať na stránke Cestovný poriadok.

Letecká doprava

10 kilometrov od apartmánu Srnka sa nachádza medzinárodné letisko Poprad - Tatry (TAT). Je to najvyššie položené letisko v strednej Európe (718 m n. m.). Pristávajú tu charterové a súkromné lety. Každý piatok a pondelok tu lieta pravidelná linka leteckej spoločnosti Wizz Air z anglického letiska Londýn Luton (LTN). Letenky si môžete vyhľadať na stránke https://wizzair.com. Na požiadanie zabezpečíme transfer z letiska k apartmánu. Druhé najbližšie je letisko Košice (KSC) (130 km), potom letisko Kraków (KRK) (149 km) a letisko Bratislava (BTS) (323 km).