Okolie

Športové, turistické a kultúrne možnosti v okolí apartmánu Srnka

Apartmán Srnka je ideálny východiskový bod pre vaše aktivity – či už v lete alebo v zime. Vďaka pokojnej polohe priamo pod pohorím Vysoké Tatry Vás náš apartmán pozýva na relax a oddych.

Nádherná krajina v okolí Dolného Smokovca vás pozýva na množstvo outdoorových aktivít v lete. Preskúmajte krajinu na horskom bicykli alebo si užite Vysoké Tatry naplno na mnohých turistických chodníkoch. Niekoľko tipov na turistické výlety priamo z nášho apartmánu nájdete na podstránke: Turistika v Tatrách.

V zime patria Vysoké Tatry medzi najväčšie centrum zimných športov na Slovensku. Po celej oblasti tu nájdete desiatky vlekov a lanoviek s množstvom upravených zjazdoviek pre začiatočníkov ako aj pokročilých lyžiarov. Na svoje si prídu aj milovníci bežeckého lyžovania. Medzi najznámejšie strediská patrí Lyžiarske stredisko Starý Smokovec – Jakubkova lúka (ideálne pre začiatočníkov a rodiny s deťmi), Tatranská Lomnica (stredisko s najdlhšou lanovkou), a Štrbské Pleso.

Na svoje si prídu aj milovníci kultúry, vodných športov a nakupovania. V blízkosti apartmánu je množstvo reštaurácii, barov, obchodov s potravinami. Na väčšie nákupy je možné ísť do 10 kilometrov vzdialeného mesta Poprad, kde sa nachádza aj vodný park s množstvom atrakcií - AquaCity Poprad. Termálnu liečivú vodu si môžete užiť aj v Aqua Spa, Gánovce a Thermal Park Vrbov. Ak sa zaujímate o históriu, určite navštívte Podtatranské múzeum v Poprade, Múzeum Tatranského národného parku v Tatranskej Lomnici, Kežmarský hrad a Spišský hrad, ktorý patrí medzi najväčšie hradné komplexy v strednej Európe. Viac atrakcií v okolí nájdete na podstránke Atrakcie v okolí.